Zaloguj się

O kursach on-line

Studium Wina jest pierwszym w Polsce interaktywnym kursem wiedzy o winie. Stopniowo przechodzimy przez kolejne etapy szkolenia. Po filmie robimy szybki test, aby upewnić się, że dobrze zrozumieliśmy treść.


Kiedy ukończą Państwo drugą część kursu, zachęcamy, aby przystąpili Państwo do zorganizowania interaktywnej degustacji. To również pomysł na ciekawą imprezę towarzyską. Degustujemy wino prowadzeni przez eksperta, uczymy się i bawimy. Degustacja wymaga posiadania w kieliszkach tego samego wina, które jest na filmie, dlatego warto zamówić zestaw degustacyjny wraz z profesjonalnym szkłem.

Lista kursów

Kurs cz. I „Podstawy wiedzy o winie”

Podstawy wiedzy o winieDowiedz się najważniejszych rzeczy o winie, samemu lub w gronie przyjaciół, bez wychodzenia z domu i przy tym całkowicie bezpłatnie. Twoim przewodnikiem będzie Wojciech Giebuta. To redaktor magazynu „Czas Wina”, międzynarodowy sędzia winiarski, pasjonat i podróżnik. Podczas kursu zdobędziesz podstawową wiedzę o uprawie i produkcji wina, dobieraniu wina do potraw, odpowiednich kieliszków, prawidłowej temperaturze podawania wina i najlepszych sposobach jego chłodzenia. Obalimy także kilka najczęstszych mitów, np. że wino zamknięte nakrętką jest gorsze od zamkniętego korkiem.

Kurs cz. II „Wprowadzenie do degustacji wina”

Wprowadzenie do degustacji winaPodczas tego kursu poznacie zasady, etapy i metody degustacji wina oraz zostaniecie wprowadzeni w kolejne tajniki jego oceny. Dowiecie się, jak przeprowadzić profesjonalną analizę wzrokową (m.in. ocenić przejrzystość i barwę wina), jak należy badać aromat wina, co oznacza pierwszy, drugi i trzeci „nos”, jak ocenić poprawność, intensywność i walory smakowe wina. Przy okazji poznacie wiele ciekawostek związanych z profesjonalną oceną wina, a także „pomoce naukowe” przydatne przy tym zajęciu. Będzie dużo dobrej zabawy! Szkolenie poprowadzi Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina” i międzynarodowy sędzia winiarski.

Pokaż/schowaj szczegóły kursu

Po ukończeniu drugiej części kursu i zdaniu egzaminu on-line otrzymasz certyfikat,
a także następujący kupon rabatowy:


  • 10% rabatu na nocleg, do restauracji oraz na zabiegi SPA w Dworze Sieraków k. Krakowa.*

* Uwaga!
Tylko przy bezpośredniej rezerwacji drogą mailową, osobiście lub pod numerem telefonu (+48) 600 226 150, (+48) 12 312 24 23.
www.dworsierakow.pl

Dwór Sieraków
Warsztaty „Interaktywne warsztaty degustacji wina”

Degustacja winaUdział w tym warsztacie to wyjątkowa możliwość nauki degustacji i oceniania wina w towarzystwie prawdziwego eksperta, red. naczelnego magazynu „Czas Wina” Michała Bardela. Nasz specjalista przeprowadzi z Wami analizę wzrokową, zapachową i smakową trzech win z zestawu degustacyjnego. W praktyce zastosujecie zdobytą wiedzę i wspólnie z Michałem dokonacie oceny aromatu, barwy i smaku wina. Zaopatrzcie się w zestaw win do degustacji. Zaproście przyjaciół. Na wspólnej imprezie porównujemy swoje wrażenia, dyskutujemy i spieramy się o smaki. Z każdej butelki uzyskacie 7 kieliszków wina, więc 7 osób jednocześnie może wziąć udział w degustacji. Warsztat jest interaktywny. W jego trakcie usłyszycie pytania. Odpowiadając na nie sprawdzicie swoją wiedzę.

Zamów zestaw win do degustacji